;

PORTRÉTY PODLE FOTKY - DOTAZY

K portrétování potřebuji:

1. Nejdůležitějším předpokladem zdařilého portrétu k vaší i mé spokojenosti je kvalitní předloha - fotografie. Ideálně focená na denním světle a hlavně BEZ BLESKU. Nebo raději více fotek pro lepší zachycení podoby. Dostatečně ostrá a ve velkém rozlišení. Pokud nemáte v elektronické podobě, mohu malovat nebo kreslit i podle klasické papírové fotky, pokud je kvalitní a dostatečně velká. (Hlava velká 7cm a více). V tomto případě je ideální, pokud je focena ve fotoateliéru.

2. Na jaký formát (A5, A4, A3, A2, A1) a jakou technikou (tužka, uhel, rudka, akvarel, pastel) chcete portrét namalovat. Záleží do jakého interiéru chcete portrét namalovat. Je vhodné také přihlédnout k fyzickému vzhledu a charakteru portrétované osoby. Rozměr papíru ráda upravím dle vašeho přání.

3. Kdy chcete mít portrét u sebe. Cesta poštou trvá obvykle 1-3 dny. Nebo si můžete připlatit za dodání do 24 hodin – "balík do ruky" nebo "balík na poštu" za 150,- s dobírkou. Pokud jste z Ostravy, ráda vám předám portrét osobně. Nikdy dopředu neodhadnu, za jak dlouho portrét nakreslím/namaluji. Některý trvá několik hodin, některý třeba celý víkend. Cenu ale nikdy nenavyšuji za delší čas.

4. Světlé nebo tmavé pozadí?Zabalení portrétů pro přepravu:

Portrét formátu A3 a A4 posílám v tvrdých neohebných deskách (40,- a 20,-). Portrét formátu A2 a A1 je stočený v pevném tubuse (60,-), který se nedá promáčknout. Nemusíte mít proto obavy z poškození portrétu.


Poštovné - Česká pošta (Posílám i na Slovensko):

Za jak dlouho budete mít portrét zhotovený?

Obvyklá doba dodání je 7-21 dní. Záleží vždy na dohodě. Můžeme se také domluvit na rychlém dodání portrétu (A3, A4) do 4 dnů, včetně odeslání poštou nebo předání. Portrét vždy nejdříve zasílám vyfocený na e-mail ke schválení, případnému doladění a poté poštou, nebo předávám osobně v Ostravě.Cena portrétů:

Ceník zde.